Torii Kiyomitsu träsnitt

213438

TORII, Kiyomitsu (1735-1785): diptyk, Den berömde bågskytten Tome-Tomo och prinsessan, signerad Torii Kiyonaga ga, 30x43 cm; oramad
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Flertal lagningar, uppklistrad i hörnen, slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Torii Kiyomitsu träsnitt
Budhistorik (11 bud)
1199236
2 400
1199170
1199235
1199170
1 800
1199226
1 700

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.