Torii Kiyomitsu träsnitt

213438

TORII, Kiyomitsu (1735-1785): diptyk, Den berömde bågskytten Tome-Tomo och prinsessan, signerad Torii Kiyonaga ga, 30x43 cm; oramad
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Flertal lagningar, uppklistrad i hörnen, slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Torii Kiyomitsu träsnitt
Budhistorik (11 bud)
1199236
2 400
1199170
1199235
1199170
1 800
1199226
1 700

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer