Kuniyoshi träsnitt

213434

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Mitsuke: The Cranes with Golden Tags, ur serien Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road, gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Fläckad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (9 bud)
1198957
1199243
1198957
1 400
1199241
1 300
1198957

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer