Kuniyoshi träsnitt

213418

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): The story of the cat-stone, nr 22 ur serien Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road, gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi. signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Litet hål, något fläckad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199067
1198950
1199061
1198950
1 800
1199026
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer