Kuniyoshi träsnitt

213418

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): The story of the cat-stone, nr 22 ur serien Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road, gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi. signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Litet hål, något fläckad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199067
1198950
1199061
1198950
1 800
1199026
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.