Kuniyoshi träsnitt

213417

FÄRGTRÄSNITT, triptyk, Taira no Kiyomori encountering the ghost of Yoshihiro at Nunobiki falls, utgivare Ise-ya Sanjiro, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, triptyk, totalt 37x76,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Smärre kant och marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (40 bud)
1199238
7 600
1199244
7 400
1199238
7 200
1199232
7 000
1199228
6 800

Slutpris SEK:
7 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer