Kuniyoshi träsnitt

213417

FÄRGTRÄSNITT, triptyk, Taira no Kiyomori encountering the ghost of Yoshihiro at Nunobiki falls, utgivare Ise-ya Sanjiro, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, triptyk, totalt 37x76,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Smärre kant och marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (40 bud)
1199238
7 600
1199244
7 400
1199238
7 200
1199232
7 000
1199228
6 800

Slutpris SEK:
7 600
743 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.