Kuniyoshi träsnitt

213416

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): "Sakingo Ashikaga Yorikane by moonlight...having just murdered the courtesan Takao, ur Genji kumo ukiyo-e awase, Minori, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, oban 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Hål i vänster marginal, fläckad i nedre marginalen

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (19 bud)
1199172
1 900
1199177
1 900
1199172
1 800
1199167
1 700
1199024
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.