Hiroshige träsnitt

213415

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Mitsuke, nr 29 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Hoeido, censurstpl, oban 24,5x37 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Senare stock, Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (23 bud)
1198919
1199154
1 900
1198919
1 800
1199153
1 700
1198919
1 600

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.