Hiroshige träsnitt

213396

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Shono, nr 46 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Hoeido, oban 24,5x37 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Småhål, skadade hörn, gulnad, ej originalstock

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (7 bud)
1199155
2 800
1199128
2 600
1198565
2 400
1199126
2 400
1198565

Slutpris SEK:
2 800
255 EUR, 294 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.