Hiroshige träsnitt

213393

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Morning at the Yoshiwara, nr 11 ur Twelve snow scenes of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, oban 24,5x36 cm; oramad Proveniens: Jan Post

Delad och sedan ihopfogad, litet maskhål, omarbetad stock

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199130
1199134
1 400
1199130
1199133
1199130
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer