Hiroshige träsnitt

213391

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Snow Scene with Two Ladies, nr 7 ur Twelve snow scenes of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, oban 22,5x34 cm; oramad Proveniens: Jan Post

Små hål, fläck, tunna fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (15 bud)
1199150
5 200
1199144
5 000
1199142
4 800
1199137
4 600
1199125
4 400

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer