Hiroshige träsnitt

213360

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Akabane bridge, Shiba ur Famous views of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, utgivare Sanoki 1833-43, oban 24,5x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Delad och sedan ihopsatt, ngt gulnad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199103
1 600
1199107
1199103
1 400
1199106
1 300
1199103

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer