Hiroshige träsnitt

213359

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Yaranosuke dining with spy Kudaya at Ichirike brothel, Edo, akt 7 ur Chushingura/ 47 ronin, signerad Hiroshige ga, utgivare Senichi 1836, oban 25x35,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Litet hål, fastsättare

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (4 bud)

1199089
450
1199086
1198354
1197074

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer