Hiroshige träsnitt

213359

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Yaranosuke dining with spy Kudaya at Ichirike brothel, Edo, akt 7 ur Chushingura/ 47 ronin, signerad Hiroshige ga, utgivare Senichi 1836, oban 25x35,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Litet hål, fastsättare

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (4 bud)

1199089
450
1199086
1198354
1197074

Slutpris SEK:
450
44 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.