Hiroshige träsnitt

213355

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Hiratsuke, nr 8 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Kichizo, chuban 17x23 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

4 små hål i marginalen, tunna hörn

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199032
1198979
1199029
1198979
950
1198669
900

Slutpris SEK:
109 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.