Hiroshige träsnitt

213342

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): The Ahusa river, Miyato river and the banks of the Sumidaa river ur 100 famous views of Edo, signerad Hiroshige ga, utgivare Uoya Eikichi 1856-58, oban 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199090
1199098
3 800
1199090
3 600
1199088
3 400
1199084
3 200

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer