Toyokuni III träsnitt

213336

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), 2 st: Interiör med kvinnor resp kvinna med skriftrulle, signerade Kochoro Kunisada ga resp Gototei Kunisada ga, oban 24x35,5 - 36x25,5 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper, hål, något fläckad, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Toyokuni III träsnitt

Budhistorik (9 bud)
1198916
950
1199043
900
1198916
600
1198798
550
1198798
500

Slutpris SEK:
950
93 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.