Toyokuni III träsnitt

213336

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), 2 st: Interiör med kvinnor resp kvinna med skriftrulle, signerade Kochoro Kunisada ga resp Gototei Kunisada ga, oban 24x35,5 - 36x25,5 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper, hål, något fläckad, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Toyokuni III träsnitt

Budhistorik (9 bud)
1198916
950
1199043
900
1198916
600
1198798
550
1198798
500

Slutpris SEK:
950
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer