Shunsho träsnitt

213321

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Bijin, signerad Shunsho ga, förläggare Urokogataya, hosoban 32,5x14,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Fläckad marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Shunsho träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199062
2 400
1199020
1199016
1199019
1199016
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.