Utamaro träsnitt

213307

UTAMARO, Kitagawa (Japan 1753-1806): Kvinna med llitet barn och uppvaktning, signerad Utamaro hitsu, oban 39x25,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Lagad övre marginal, småhål, fläckar, enare avdrag/stock

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Utamaro träsnitt

Budhistorik (21 bud)
1198858
4 200
1198436
1198857
1198436
3 800
1198856
3 600

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer