Utamaro träsnitt

213307

UTAMARO, Kitagawa (Japan 1753-1806): Kvinna med llitet barn och uppvaktning, signerad Utamaro hitsu, oban 39x25,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Lagad övre marginal, småhål, fläckar, enare avdrag/stock

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Utamaro träsnitt

Budhistorik (21 bud)
1198858
4 200
1198436
1198857
1198436
3 800
1198856
3 600

Slutpris SEK:
4 200
382 EUR, 441 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.