Toyokuni I träsnitt

213305

TOYOKUNI I Utagawa (1769-1825): Man med rishämtare, signerad Toyokuni ga, oban 37,5x26 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Hål, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Toyokuni I träsnitt

Budhistorik (7 bud)
1199009
700
1199017
650
1199009
600
1198368
550
1198368

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer