Hiroshige träsnitt

213293

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Snowing in the precincts of the Kameido shrine ur Famous views of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, utgivare Kikakudo 1833-43, oban 24,5x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Delad och sedan ihopsatt, ngt gulnad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (23 bud)
1199015
2 800
1199004
2 600
1199004
2 400
1198969
1198969

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer