Hiroshige träsnitt

213256

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Clearing weather after snow at Massahi ur Famous views of the eastern capital, signerad Hiroshige ga, utgivare Kikakudo 1833-43, oban 24,5x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Delad och ihopsatt

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (25 bud)
1199003
2 600
1198997
2 400
1198958
1198991
1198958
1 900

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer