Hiroshige II träsnitt

213241

HIROSHIGE II, Shigenobu (1829-1869), Ondo, Aki Province ur 68 views of the various provinces resp scen ur 36 views of Fuji, signerad Hiroshige ga, utgivare Tsutaya Kichizo 1862 23,5x17,5 resp 1867 36x24 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige II träsnitt

Budhistorik (16 bud)
1198941
3 200
1198923
1198923
2 800
1198849
2 600
1198849

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer