Hiroshige II träsnitt

213241

HIROSHIGE II, Shigenobu (1829-1869), Ondo, Aki Province ur 68 views of the various provinces resp scen ur 36 views of Fuji, signerad Hiroshige ga, utgivare Tsutaya Kichizo 1862 23,5x17,5 resp 1867 36x24 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige II träsnitt

Budhistorik (16 bud)
1198941
3 200
1198923
1198923
2 800
1198849
2 600
1198849

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.