Hiroshige träsnitt

213215

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Mt. Arima in Settsu Province ur Wrestling matches between mountains and sea, signerad Hiroshige ga, utgivare Yamadaya 1858, oban 23,5x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Spår av fastsättare

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1198895
2 400
1198866
1198727
1198861
1198727
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.