Flätad korg

212876

KORG, Kalifornien, 1800/1900-tal, höjd 18, diameter 32 cm
PROVENIENS: Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Etnografica

Monter 7

Flätad korg

Budhistorik (23 bud)
1195459
3 600
1195457
3 400
1195453
3 200
1195452
1195447
2 800

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer