Flätad huvudbonad

212871

HATT, Kalifornien, 1800/1900-tal, höjd 15, diameter 28 cm
PROVENIENS: Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Etnografica

Monter 8

Flätad huvudbonad

Budhistorik (27 bud)
1195242
4 600
1194192
4 400
1195241
4 200
1194192
1195240
3 800

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer