Flätad huvudbonad

212871

HATT, Kalifornien, 1800/1900-tal, höjd 15, diameter 28 cm
PROVENIENS: Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Etnografica

Monter 8

Flätad huvudbonad

Budhistorik (27 bud)
1195242
4 600
1194192
4 400
1195241
4 200
1194192
1195240
3 800

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.