Torii Kiyomasu II träsnitt

212561

TORII, Kiyomasu II (1706-63): Ståendekurtisan, signerad Torii Kiyonaga, akvarellerat träsnitt, 50x25 cm (bladstorlek 59x33 cm)
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Smärre skador, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kundcenter

Torii Kiyomasu II träsnitt
Budhistorik (10 bud)
1198852
1198223
1184745
1 900
1184744
1 800
1184743
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer