Torii Kiyomasu II träsnitt

212561

TORII, Kiyomasu II (1706-63): Ståendekurtisan, signerad Torii Kiyonaga, akvarellerat träsnitt, 50x25 cm (bladstorlek 59x33 cm)
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Smärre skador, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kundcenter

Torii Kiyomasu II träsnitt
Budhistorik (10 bud)
1198852
1198223
1184745
1 900
1184744
1 800
1184743
1 700

Slutpris SEK:
273 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.