Kunisada träsnitt

212559

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), Triptyk: Kurtisaner med shamisen, opiumpipa och fiskrätter, signerad Toyokuni ga, triptyk35x72 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Veck, fläckar, sliten marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (22 bud)
1198886
3 800
1198877
3 600
1198863
3 400
1198859
3 200
1198860

Slutpris SEK:
3 800
345 EUR, 399 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.