Kunisada träsnitt

212559

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864), Triptyk: Kurtisaner med shamisen, opiumpipa och fiskrätter, signerad Toyokuni ga, triptyk35x72 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Veck, fläckar, sliten marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (22 bud)
1198886
3 800
1198877
3 600
1198863
3 400
1198859
3 200
1198860

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer