Eisen träsnitt

212556

EISEN, Keisai (1790-1848): Kurtisan med parasoll, signerad Keisai Eisen ga, dubbel stående oban 71x24,5 cm; Proveniens Per Kjellander, Lidingö

Fläckar och veck

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Eisen träsnitt
Budhistorik (27 bud)
1198888
5 000
1198885
4 800
1198880
4 600
1198875
4 400
1198862
4 200

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer