Hiroshige träsnitt

212548

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Takurabune, ur The seven gods, signerad Hiroshige, utgivare Sano-Ki, dubbel stående oban 73x24,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Hiroshige träsnitt
Budhistorik (9 bud)
1198786
1198658
1 600
1198506
1 300
1198430
1192573

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.