Hiroshige träsnitt

212548

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Takurabune, ur The seven gods, signerad Hiroshige, utgivare Sano-Ki, dubbel stående oban 73x24,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Hiroshige träsnitt
Budhistorik (9 bud)
1198786
1198658
1 600
1198506
1 300
1198430
1192573

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer