Yoshitora träsnitt

212546

UTAGAWA, Yoshitora (verksam 1840-80): Stående kurtisan, signerad Yoshitora, förläggare Izumi-ya-Ichibei, dubbel stående oban, 70,5x24 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, veck

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Yoshitora träsnitt
Budhistorik (18 bud)
1198842
1198830
1198840
1 900
1198830
1 800
1198837
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.