Utamaro träsnitt

212535

UTAMARO, Kitagawa (1753-1806): Sittande kurtisan, signerad Utamaro, utgivare Takatsu-ya Isuke, censurstpl Kiwame II, oban 35x21,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Skador, lagningar, veck, blekt

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Utamaro träsnitt
Budhistorik (7 bud)
1198639
1198513
700
1198511
650
1198510
600
1193781
550

Slutpris SEK:
91 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.