Fickur, 1800-tal

232145

FICKUR, 18 k guld, 1800-talets mitt, cylindergång, insida märk Berthoud Paris, guillocherad urtavla med romerska siffror, boett nr 1553, blånerade verkskruvar och visare, boett med graverad dekor i rokokostil, diameter 38 mm, vikt ca 33 g

Ej funktionstestad, tavla med missfärgningar

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Fickur, 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
1165501
2 600
1165496
2 400
1165492
1162356
1 400
1157620
850

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.