Senapskanna i silver 1800-tal

232007

SENAPSKANNA med lock, sterlingsilver, med glasinsats, John Emes, London, 1818, locket med förgylld insida, höjd 8 cm

Glasinsats med nagg, locket med lagning

Silver

Monter 27

Senapskanna i silver 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
1162942
2 400
1162940
1 900
1162938
1 600
1159972
1156505

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.