Mugg fat i porslin

231951

MUGG, FAT, porslin, Kina, 1700-tal, imaridekor, muggens höjd 13 cm

Fatet med kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Mugg fat i porslin

Budhistorik (22 bud)
1163237
3 400
1154955
3 200
1163226
1154955
2 800
1163220
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.