Wifredo Lam färgetsningar

231786

LAM, Wifredo (1902-1982): Croiseur Noir, komplett svit med 6 färgetsningar, 1972, signerade och numrerade W Lam 51/125, ca 23,5x18 cm, samtliga ramade, Proveniens: Galerie Börjeson, Malmö

Delvis med fläckar

Rum 3

Wifredo Lam färgetsningar

Budhistorik (10 bud)
1159506
7 200
1162887
7 000
1159506
6 800
1162886
6 600
1159506
6 400

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.