Vinglas 1800-talets första hälft

231741

VINGLAS, 23 st, snarlika, 1800-talets första hälft, casimirsborgstyp, graverad dekor av rutmönster med stjärnor, 11-14,5 cm

Kantnagg, fotnagg

Glas, Servisglas

Monter 25

Budhistorik (19 bud)
1157727
4 200
1155055
1155054
3 800
1155052
3 600
1151392
1 800

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.