Sven Jonson färglitografier

231710

JONSON, Sven (1902-81): (6) "Strändernas svall", portfölj med sex färglitografier signerade och numrerade 356/390, bladstorlek 50x65 cm, varav två ramade

Rum 17

Sven Jonson färglitografier

Budhistorik (29 bud)
1161690
9 400
1161694
9 200
1161690
8 800
1161692
8 600
1161690
8 400

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.