Salongsbord Belgien

231637

SALONGSBORD med låda i sargen, 1800-talets slut Louis XV-stil, skyltmärkt Rosel Fabricant Bruxelles, jakarandafanér, förgyllda beslag med satyrer och blomsterjirlander, 1800-talets andra hälft, höjd 76, diameter 80 cm

Ytslitage, undersidan med förstärkning

Rum 14

Salongsbord Belgien

Budhistorik (27 bud)
1162637
10 000
1162633
9 800
1162636
9 600
1162633
9 400
1162634
9 200

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.