Bordspendyl 1800-tal

231486

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, emaljtavla märk A.. Destaped Palais Paris, dekor av kvinna med lyra, matterat och polerad förgylld brons, höjd 53 cm

Tavla med emaljskador, missfärgad

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (39 bud)
1160953
13 000
1160951
12 500
1160918
12 000
1160947
11 500
1160918
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.