Tibetanskt horn

231434

HORN, Tibet, 18/1900-tal, beslag i gulmetall, längd ca 40 cm

Slitage, skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Tibetanskt horn

Budhistorik (5 bud)
1156527
500
1155594
450
1156526
1155594
1150714

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.