Urna med hänklar Rörstrand

231333

PRAKTURNA med hänklar, Rörstrand 1800-talets slut, majolika, höjd ca 58 cm

Skador och lagningar vid ena hänkeln, krakeleringar

Keramik/Porslin

Monter 31

Urna med hänklar Rörstrand

Budhistorik (9 bud)
1156374
1155893
1156372
1155893
1155892
850

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.