Roberto Matta

231268

MATTA, Roberto Sebastien (Chile 1911-2002): Ouvre l'instant (1977), signerad Matta och numrerad 10/100, färgetsning, 66,5x50 cm
Handgjord delvis förgylld ram

Rum 17

Roberto Matta
Budhistorik (4 bud)

1151525
3 400
1149538
3 200
1147368
1146887
1 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.