Elis Åslund oljemålning

231133

ÅSLUND, Elis (1872-1956): "Båtutflykt", Kew Bridge, London, signerad och daterad Elis Åslund -45, olja, duk på pannå, ca 46,5x57,5 cm, sannolikt utförd under konstnärens vistelse i London mellan 1901-1907

Konst, Måleri

Rum 6

Elis Åslund oljemålning

Budhistorik (1 bud)

1148549
2014-02-18 13:40:23

2014-02-23 kl 21:15
Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.