Bram Bogart mulipel/blandteknik

231100

BOGART, Bram (Holland 1921-2012): Untitled, signerad, numrerad och daterad Bram Bogart -97. Edition 99 exemplar. Multipel/blandteknik på duk, 105x94 cm
Proveniens: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägarens moder

Tryckskada med krakelyrer i den övre delen

Konst, Måleri

Rum 17

Budhistorik (7 bud)
1154351
5 000
1151634
4 800
1150592
4 600
1148047
1146582
2 400

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.