Pallar Axel Larsson

231073

PALLAR, 4 st, Axel Larsson, stomme i bonad björk, sitsar av flätad rödtonad sadeljord, sitthöjd ca 43 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

Design, Möbler

Rum 6

Pallar Axel Larsson

Budhistorik (8 bud)
1155721
1155720
750
1152388
700
1151010
500
1150550
450

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.