Stekfat Flora Danica

231070

UPPLÄGGNINGSFAT, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, modellnummer 374, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 374, längd ca 46,5x35 cm

Ändringar/tillägg
originalförpackning medföljer

Keramik/Porslin

Monter 18

Stekfat Flora Danica

Budhistorik (5 bud)
1156337
3 800
1156327
3 600
1156292
3 200
1148669
1145495

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.