Fåtöljer Eva

231065

FÅTÖLJER, 1 par, "Eva låg", Bruno Mathsson, 1900-talets andra hälft, skiktlimmat böjträ, klädsel i grön textil
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, klädsel med revor

Design, Möbler

Rum 4

Fåtöljer Eva

Budhistorik (7 bud)
1157765
1157763
1 400
1157761
1157746
950
1156776

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.