Bänk

231047

BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

Rum 15

Bänk

Budhistorik (21 bud)
1156369
6 200
1156370
6 000
1156369
5 600
1156367
5 400
1156365
5 200

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.