Karmstolar Waholmaren

231042

KARMSTOLAR, 1 par, modell "Waxholmaren", design Åke Axelsson för Gärsnäs, 1900-talets andra hälft, svartlackeradelösa sittplymåer
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Omfattande slitage, märken

Design, Möbler

Rum 10

Karmstolar Waholmaren

Budhistorik (13 bud)
1158859
1 900
1158856
1 800
1158852
1 700
1158846
1 600
1158751

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.