Karmstolar Waxholmaren

231041

KARMSTOLAR, 1 par, modell "Waxholmaren", design Åke Axelsson för Gärsnäs, 1900-talets andra hälft, svartlackeradelösa sittplymåer
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Omfattande slitage, märken

Design, Möbler

Rum 10

Karmstolar Waxholmaren

Budhistorik (11 bud)
1159348
1 800
1158858
1 700
1158858
1157753
1157467

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.