Stolar Eames

230995

STOLAR, 6 st, "DSX", design Charles & Ray Eames, tillverkad på licens av NK:s fabriker i Nyköping, stomme i metall, stoppad sits med blå klädsel och glasfiberförstärkt plast
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, fothylsor i plast saknas

Design, Möbler

Rum 5

Stolar Eames

Budhistorik (6 bud)
1157540
4 800
1157386
4 600
1155557
4 400
1156398
4 200
1155557

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.