Karmstol Eva

230975

KARMSTOL, "Eva låg", Bruno Mathsson, firma Karl Mathsson Värnamo 1959, stomme i bok, sits i svart läder, brännmärkt
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Omfattande skador

Design, Möbler

Rum 10

Karmstol Eva

Budhistorik (18 bud)
1153972
1153616
1146554
1150457
1146554
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.